Prečo bioklimatická pergola?

28. apríla 2023

Bioklimatická pergola využíva slnečné žiarenie a prirodzené prúdenie vzduchu, aby vás ochránila pred dažďom, snehom, prudkým vetrom a teplom zo slnka. Z pergoly sa vďaka tomu môžete tešiť v lete aj v zime. Bioklimatická pergola chráni, ventiluje, odráža tepelnú energiu a reguluje intenzitu svetla. Využite všetky možnosti, ktoré ponúka.

hliníková pergola Borský Mikuláš
hliníková pergola Košice

Vyrobená z tých najkvalitnejších materiálov

Na výrobu bioklimatických pergol sa používajú kvalitné a odolné materiály. Hliníkové zliatiny, oceľ alebo ich kombinácia. Hliník odoláva nepriazni počasia najlepšie. Jeho povrch sa upravuje práškovým lakovaním, aby sa čo najviac predĺžila jeho životnosť.

hliníková pergola Bratislava

Pevné alebo naklápacie

Súčasťou pergoly sú pevné lamely, ktoré sa nedajú polohovať a plnia len estetickú funkciu. Naklápacie lamely sa dajú posúvať v rozpätí 0 – 130 stupňov. Priame slnečné lúče dokážu odraziť tak, aby dokázali vpustiť nepriame rozptýlené svetlo a umožnili prirodzenú cirkuláciu. Naklápacie s možnosťou odsunu spájajú naklopenie a odsun na určitú stranu a otvorenie strešného priestoru alebo jeho časti. Ovládanie je v prípade pergol manuálne (kľukou cez prevodovku) alebo pomocou motorizácie s diaľkovým ovládaním. Je len na vás, ktorý typ si vyberiete.

hliníková pergola Bratislava
hliníková pergola Rovinka


Na každý deň v roku

Bioklimatickú pergolu môžete zladiť s fasádou vášho domu a ďalším vybavením záhrady, či terasy. Údržba pergoly vám veľa času nezaberie. Pre celoročné využitie k pergole pridajte potrebné príslušenstvo. V pergole sa nachádza integrovaný odtok vody. Bočné rolety alebo zasklenie oceníte najmä v chladnejších dňoch. Na boky pergoly pridajte screenové rolety a zabezpečte si ešte väčší komfort. Kvalitné LED osvetlenie krátky zimný deň predĺži. Príjemné teplo a svetlo vám pomôže vytvoriť aj dizajnový svietnik alebo biokrb od firmy Höfats.

hliníková pergola
stolný oheň SPIN 120 4
hliníková pergola