O nás

Spoločnosť PANOREA vznikla v roku 2019 v reakcii na rastúci dopyt po kvalitných hliníkových stavbách pre dom a záhradu. Zakladateľmi spoločnosti boli odborník na hliníkové konštrukcie Petr Kaláb, ktorý realizuje stavby pre haly, showroomy či predajne už viac než 20 rokov, a Miroslav Jurčo, špecialista na obchod a marketing. 

V roku 2019 začala PANOREA realizovať zimné záhrady a pergoly s pevnou strechou (s polykarbonátom alebo sklom), pričom sme využívali aj služby externých výrobcov dodávateľov. Tak sme sa etablovali na slovenskom trhu ako firma, ktorá zvládne realizovať 60 – 80 stavieb ročne.

V roku 2020 sme rozširovali tím, vďaka čomu sme v nasledujúcom období dokázali zvládnuť 80 – 100 stavieb ročne. Zároveň sme rozšírili tím o niekoľkých zamestnancov v našich kanceláriách a vytvorili sme tiež novú montážnu skupinu. V tomto období sme sortiment rozšírili aj o bioklimatické pergoly, ktoré v tom čase začínali byť hlavným trhovým trendom.

V roku 2021 sme sa osamostatnili a otvorili sme vlastnú výrobu. V rámci nej sme sa stali schopnými vyrábať si 100 % produktov sami, s výnimkou bioklimatických pergol, pri ktorých sme doposiaľ využívali externé firmy. Neskôr sme rozšírili naše produktové portfólio aj o bioklimatické pergoly vlastnej výroby. 

V roku 2022 sme ako jediní uviedli na trh samomontážne hliníkové pergoly PANOLEX a PANOGLASS (polykarbonát / sklo), ktoré sme pre klientov dokázali vyrobiť na centimeter presne podľa ich požiadaviek. Klient si následne pergolu mohol postaviť doma sám a ušetriť tak za montáž.

V tomto období sme zároveň začali vyrábať bočné zasklenie k bioklimatickým pergolám, vďaka čomu je možné našu pergolu transformovať na zimnú záhradu. Opäť smer rozširovali tím, vďaka čomu sme boli schopní realizovať 250 – 300 stavieb ročne.

Začiatok roka 2023 bol plný noviniek v procese výroby a skvalitňovaní našich produktov a služeb. Už v predošlom roku sme začali pracovať na projekte celohliníkového záhradného domčeka BLOCK, a po roku vývoja a výrobnej optimalizácie sme sa dopracovali k žiadanému výsledku, ktorý kombinuje mimoriadne atraktívny dizajn a nadštandardné funkčné parametre. Počas tohto roka sme zachovali príjemnú atmosféru rodinného podnikania a rozhodli sme sa nerozširovať stabilný tím. V tomto roku predpokladáme realizáciu 250 – 300 stavieb.

Aj roku 2023 rast spoločnosti PANOREA pokračuje a na trhu je jediný celohliníkový domček BLOCK! A čo bude ďalej? Dozviete sa v roku 2024 🙂