Opýtali sme sa majiteľa

19. februára 2021

S majiteľom a zároveň najkompetentnejšou osobou firmy Panorea sme sa porozprávali o tom, akú pergolu zvoliť, v akom predstihu objednávať a takisto aké sú výhody ale aj nevýhody rôznych druhov pergol. Často kladené otázky klientov sme vám spísali do jedného článku, ktorý vám teraz prinášame.

Aký typ pergoly zvoliť?

Záleží od toho na akom mieste a podklade si prajete postaviť svoju pergolu. Trh sa delí na niekoľko typov pergol. Najpoužívanejším typom sú pergoly s pevnou strechou alebo bioklimatické pergoly. Ak sa rozhodnete zvoliť si pergolu s pevnou strechou, jej výplň je možné zrealizovať polykarbonátom alebo sklom. Tu treba počítať s rôznymi cenami v závislosti od toho, aký typ výplne si klient zvolí. Postupne sa do povedomia čoraz viac dostávajú bioklimatické pergoly, ktoré sú momentálne viac trendy.

S akým časovým predstihom treba pergolu objednať?

Všetko záleží od časovej náročnosti realizácie stavby a od druhu pergoly, ktorý zvolíte. Ideálne však je, ak si svoju vysnívanú pergolu objednáte 3 mesiace dopredu. Takže ak rozmýšľate nad kúpou tohto praktického doplnku, ktorý vám poskytne priestor na relax aj počas daždivých dní, teraz je ten najvyšší čas.

Aká je potrebná stavebná pripravenosť?

Pri tejto otázke musíme počítať s tým, že vždy záleží od majiteľa. Ak si klient nie je istý, vieme mu ponúknuť technika, ktorý zameria, pomôže, vysvetlí a poradí. Technik vám podrobne a presne popíše kde sa budú nachádzať základy, kde treba betónovať… Uvedomujeme si, že každý typ pergoly, či už je to pergola v rodinnom dome ale pergola na šiestom poschodí bytového domu (áno, aj takú vieme namontovať 🙂 ), každý podklad je iný a tým pádom je každý klient výnimočný a ku každému teda pristupujeme individuálne a s maximálnou profesionalitou.

Aké výhody a nevýhody bioklimatickej pergoly resp. pergoly s pevnou strechou?

Bioklimatická pergola je montovaná s posuvnými lamelami, ktorých uhol otvárania je 130° a  pomocou ktorých dokážete regulovať svetlo a teplo, pretože môžu byť rozdelené do viacerých nezávislých sekcií. Pri daždi stačí všetko uzavrieť a dômyselne vyriešený odtok následne vodu odvedie pomocou nosných stĺpov k zemi. Medzi ďalšie výhody tejto modernej pergoly patrí takisto odolnosť voči vetru tr.6 a možnosť integrácie tieniacej techniky či LED pásikov po výsuvných stranách pergoly. Ak sa rozhodnete pre tento typ, ponúkame vám jej výrobu s vysokou presnosťou a zárukou až 5 rokov.
Čo sa týka pergoly s pevnou strechou, tu sa dá hovoriť jednoznačne o väčšej cenovej dostupnosti. Ďalšou výhodou je, že pri tomto type pergoly neexistuje poruchovosť (keďže na nej nie je nič mechanické). Pre ešte lepšie fungovanie je možné doobjednať si tienenie, ktoré takisto vytvára celkový dojem pergoly.

Ako funguje tienenie/protiveterné bariéry?

K pergolám existujú veľké množstvo doplnkov, ktoré dotvoria funkčnosť ale aj vzhľad pergoly. Napríklad screenové rolety poháňané elektromotorom. Pri týchto roletách máte možnosť si zvoliť typ ovládania – ovládanie ovládačom, inteligentnou domácnosťou alebo veterným senzorom. Ku všetkým pergolám je možné objednať si pevný alebo posuvný systém zasklenia.

Tak čo? Už ste si vybrali tú svoju? Pozrite si naše produkty a smelo nás kontaktujte pre nezáväznú cenovú ponuku. Ak si neviete rady, aký produkt je vhodný práve pre vás, ozvite sa nám a radi vám s výberom pomôžeme a poradíme.