Ideálny čas na zimnú záhradu? Začnite už v lete!

V našich zemepisných šírkach zažívame prírodné zázraky, aké nám ľudia inde na svete môžu len závidieť. Striedajú sa u nás štyri ročné obdobia, vďaka ktorým sa môžeme tešiť nielen na jarné kvitnutie a letnú horúčavu, ale radosť nám pravidelne urobí aj sneh. 

Na druhej strane sa však mnohí majitelia záhrad a terás musia zmieriť s tým, že ideálne teploty na večery strávené na záhrade nám príroda dopraje iba počas troch či štyroch mesiacov v roku. 

Existuje však spôsob, ako si pobyt na záhrade predĺžiť od skorej jari do neskorej jesene. Uvažovali ste už niekedy nad tým, ako by sa u vás doma vynímala zimná záhrada? 

20220920_150736

Jednoduché riešenie, ktoré prinesie veľa radosti 

Zimná záhrada je záhradná stavba, ktorá sa spravidla skladá z prestrešenia (pergoly) a zasklenia. Zvykne sa umiestňovať na záhrade alebo terase a priamo susedí s niektorou z izieb. Umožňuje vám tráviť čas v exteriéri nielen počas slnečných, ale aj daždivých dní. 

Vďaka tomu dokáže zimná záhrada rozšíriť obytnú plochu napríklad obývacej izby, čo mnohí jej majitelia s radosťou využívajú. Vďaka možnosti otvárania a zatvárania jednotlivých panelov dokážete regulovať jej klímu a večer vás uzatvorené zasklenie ochráni nielen pred chladom, ale tiež pred množstvom dotieravého hmyzu. 

Zasklenie poskytuje aj akustické tlmenie, takže susedia nepočujú, o čom sa vnútri hovorí, a vás zase nevyrušujú hluky z okolia. Zimná záhrada nesporne ponúka mnoho výhod, ktoré vám klasická pergola nedokáže poskytnúť a preto je obľúbenou voľbou mnohých domácností. Jej jedinou nevýhodou je dlhšia doba dodania, keďže vyrobiť ju na mieru trvá istý čas. 

Ak však viete myslieť dopredu, investícia do zimnej záhrady sa vám vráti v tom najlepšom možnom čase.   

Počas leta sa zimná záhrada plánuje, na jeseň stojí

Keďže zimná záhrada patrí medzi obľúbené produkty, premýšľali sme nad tým, ako čo najviac skrátiť jej výrobu. Vytvorili sme preto dvojfázový plán: v prvom kroku vám vyrobíme, doručíme a postavíme samotnú pergolu, aby ste sa zo svojej záhrady mohli tešiť aj v daždivom či sychravom počasí. Po jej postavení hneď zameriame bočné zasklenie a pošleme požiadavku na jeho výrobu.

Pergola vám tak bude robiť radosť až dovtedy, kým dorazia bočné sklenené steny a kým celú zimnú záhradu dokončíme. Práve s príchodom chladnejších dní sa uzavrie a vy si môžete vďaka rôznym typom ohrievačov (a niekedy len vďaka slnečnému dňu pokojne aj v novembri) užívať pobyt v exteriéri s komfortom interiéru. 

Bezúdržbové materiály, ktoré vydržia celé generácie 

Základom našich pergol, zimných záhrad a ďalších stavieb je kvalitne spracovaný hliník, ktorý následne farbíme vypaľovaním. Vďaka tomu farba drží naozaj pevne a dlho. Hliník je zároveň materiál, ktorý nepodlieha korózii pri styku s vodou, vďaka čomu vám takáto zimná záhrada môže slúžiť desiatky rokov. 

Druhým základným materiálom je sklo. Bez neho by zimná záhrada nebola zimnou záhradou. Pre zasklenie využívame špeciálne bezpečnostné sklo s neviditeľnou spevňujúcou fóliou umiestnenou medzi dvoma sklenenými tabuľami. Vďaka tomu je sklo mimoriadne pevné a ani pri prípadnom prasknutí sa nerozsype na nebezpečné úlomky, takže vaša rodina i hostia sú v nej v bezpečí. Sklenená strecha zimnej záhrady tiež výborne tlmí zvuky aj počas daždivého počasia a bez problémov odolá aj značnému náporu snehu.      

Zimná záhrada: od skorej jari do neskorej jesene 

Každý, kto vlastní záhradu, vám potvrdí, že ak sa z nej chcete tešiť, musíte sa o ňu postarať v poriadnom predstihu – aby v nej stromy, kry a rastliny vyrástli a vytvorili vám nádherné prostredie, potrebujú nielen starostlivosť, ale predovšetkým čas. 

So zimnou záhradou je to podobný príbeh. Ak z nej chcete mať radosť na jeseň, už teraz je najvyšší čas začať riešiť jej stavbu. Pri včasnom objednaní vám ju vieme dodať do 14 týždňov, ďalších 6 týždňov následne trvá výroba zasklenia.

Ak od nás už vlastníte pergolu, v tomto smere to máte oveľa jednoduchšie. Z vašej pergoly sa totiž pomerne ľahko môže stať zimná záhrada – ozvite sa nám a my pre vás zameriame a objednáme bočné zasklenie. V takom prípade sa realizácia skráti minimálne na polovicu.

Čím skôr, tým lepšie

Ak chcete svoju záhradu zmeniť na oázu oddychu, neodkladajte to. Čím skôr bude na vašej terase stáť pergola, tým skôr sa váš sen o zimnej záhrade premení na realitu. Vyskúšajte náš Panorea konfigurátor, alebo nás kontaktujte a nechajte si pripraviť cenovú ponuku na mieru.

A pripravte sa na to, že tento rok strávite na záhrade oveľa viac času. 🙂